A781MS277M1VLAS022
DigiKey Part Number
399-A781MS277M1VLAS022TR-ND - Tape & Reel (TR)
399-A781MS277M1VLAS022CT-ND - Cut Tape (CT)
399-A781MS277M1VLAS022DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A781MS277M1VLAS022
Description
CAP ALUM HYB 270UF 20% 35V SMD
Detailed Description
270 µF 35 V Aluminum - Polymer Capacitors Radial, Can - SMD 22mOhm 2000 Hrs @ 135°C
EDA/CAD Models
A781MS277M1VLAS022 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 135°C
Ripple Current @ Low Frequency
2.98 A @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency
7.45 A @ 100 kHz
Size / Dimension
0.394" Dia (10.00mm)
Capacitance
270 µF
Height - Seated (Max)
0.500" (12.70mm)
Tolerance
±20%
Surface Mount Land Size
0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Voltage - Rated
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
22mOhm
Package / Case
Radial, Can - SMD
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 135°C