30-Y-50-050
DigiKey Part Number
Y7-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
30-Y-50-050
Description
WIRE WW 30AWG PVDF YELLW 7" 50PC
Detailed Description
Wire Wrap 30 AWG Yellow Polyvinylidene Fluoride (PVDF) 0.583' (177.70mm, 7.00")
Jacket (Insulation) Diameter
0.019" (0.50mm)
Wire Gauge
30 AWG
Conductor Diameter
0.010" (0.25mm)
Length
0.583' (177.70mm, 7.00")
Alternate Color
WIRE WW 30AWG PVDF RED 7" 50PC
In-Stock: 0
WIRE WW 30AWG PVDF WHITE 7" 50PC
In-Stock: 4
WIRE WW 30AWG PVDF BLUE 7" 50PC
In-Stock: 12
Alternate Length
WIRE WW 30AWG PVDF YELLW 5" 50PC
In-Stock: 0
Unit Price:
WIRE WW 30AWG PVDF YELLW 4" 50PC
In-Stock: 25
WIRE WW 30AWG PVDF YELLW 3" 50PC