BF3100-20B/DK01
DigiKey Part Number
289-1112-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BF3100-20B/DK01
Description
CCFL WH LAMP 665V 5MA 3X100MM
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
CCFL, Tri-Phosphor RGB White Lamp Assembly 665V (Start), 270V (Operating) 5 mA 31000 cd/m2 3.0mm x 100mm
Category
Voltage
665V (Start), 270V (Operating)
Manufacturer
JKL Components Corp.
Current
5 mA
Packaging
Bulk
Output
31000 cd/m2
Part Status
Active
Size / Dimension
3.0mm x 100mm