DK04009JS
DigiKey Part Number
3534-DK04009JS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DK04009JS
Description
DRILL BIT CARBIDE 4MM
Detailed Description
Drill Bit Carbide 0.157" (4.00mm)
Category
Diameter - Shank
0.236" (6.00mm)
Number of Flutes
2
Part Status
Active
Flute Radius
0.2mm
Type
End Mill, Radius
Length - Flute
12.0mm
Diameter - Bit
0.157" (4.00mm)
Length - Overall
50.0mm