DK04003JS
DigiKey Part Number
3534-DK04003JS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DK04003JS
Description
DRILL BIT CARBIDE 4MM
Detailed Description
Drill Bit Carbide 0.157" (4.00mm)
Category
Diameter - Shank
0.236" (6.00mm)
Number of Flutes
4
Part Status
Active
Length - Flute
5.0mm
Type
End Mill, Square
Length - Overall
45.0mm
Diameter - Bit
0.157" (4.00mm)