DK02007JS
DigiKey Part Number
3534-DK02007JS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DK02007JS
Description
DRILL BIT CARBIDE 2MM
Detailed Description
Drill Bit Carbide 0.079" (2.00mm)
Category
Diameter - Shank
0.157" (4.00mm)
Number of Flutes
2
Part Status
Active
Flute Radius
1.0mm
Type
End Mill, Ball
Length - Flute
3.0mm
Diameter - Bit
0.079" (2.00mm)
Length - Overall
45.0mm