DSA30C45PC-TRL is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
onsemi
In Stock: 4,280
Datasheet
Similar
onsemi
In Stock: 1,222
Datasheet
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Diode Array 1 Pair Common Cathode 45 V 15A Surface Mount TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
DSA30C45PC-TRL
DigiKey Part Number
DSA30C45PC-TRL-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSA30C45PC-TRL
Description
DIODE ARR SCHOTT 45V 15A TO263AA
Manufacturer Standard Lead Time
49 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
750 mV @ 15 A
Manufacturer
IXYS
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Reverse Leakage @ Vr
250 µA @ 45 V
Part Status
Active
Operating Temperature - Junction
-55°C ~ 175°C
Diode Configuration
1 Pair Common Cathode
Mounting Type
Surface Mount
Technology
Schottky
Package / Case
TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
45 V
Supplier Device Package
TO-263AA
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)
15A