MDM-21SCBR-T
DigiKey Part Number
1003-MDM-21SCBR-T-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MDM-21SCBR-T
Description
CONN MICRO-D RCPT 21POS R/A SLDR
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
21 Position D-Type, Micro-D Receptacle, Female Sockets Connector
Flange Feature
Housing/Shell (2-56)
Series
Termination
Solder
Packaging
Bulk
Primary Material
Metal
Shell Material, Finish
Aluminum, Yellow Chromate Plated Cadmium
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Current Rating (Amps)
3A
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C