IS66WVH8M8DBLL-100B1LI
DigiKey Part Number
706-IS66WVH8M8DBLL-100B1LI-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IS66WVH8M8DBLL-100B1LI
Description
IC PSRAM 64MBIT HYPERBUS 24TFBGA
Customer Reference
Detailed Description
PSRAM (Pseudo SRAM) Memory IC 64Mbit HyperBus 100 MHz 40 ns 24-TFBGA (6x8)
Category
Clock Frequency
100 MHz
Mfr
Write Cycle Time - Word, Page
40ns
Packaging
Tray
Access Time
40 ns
Part Status
Active
Voltage - Supply
2.7V ~ 3.6V
Memory Type
Volatile
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)