SMS-R010-0.5-PW | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SMS-R010-0.5-PW |
Description | RESISTOR - AEROSPACE RATED ISA-P |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10 mOhms ±0.5% 2W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Pulse Withstanding |
Datasheet | Datasheet |
Category | Features Pulse Withstanding |
Mfr | Temperature Coefficient ±50ppm/°C |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 170°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 2512 (6332 Metric) |
Part Status Discontinued at DigiKey | Supplier Device Package |
Resistance | Size / Dimension 0.250" L x 0.120" W (6.35mm x 3.05mm) |
Tolerance | Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm) |