TC399XP256F300SBDKXUMA2
DigiKey Part Number
448-TC399XP256F300SBDKXUMA2TR-ND - Tape & Reel (TR)
448-TC399XP256F300SBDKXUMA2CT-ND - Cut Tape (CT)
448-TC399XP256F300SBDKXUMA2DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TC399XP256F300SBDKXUMA2
Description
IC MCU 32BIT 16MB FLASH 516LFBGA
Detailed Description
TriCore™ AURIX™ Microcontroller IC 32-Bit 10-Core 300MHz 16MB (16M x 8) FLASH PG-LFBGA-516-10
EDA/CAD Models
TC399XP256F300SBDKXUMA2 Models
Mfr
EEPROM Size
1M x 8
Series
RAM Size
2.47M x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
2.97V ~ 5.5V
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
Core Size
32-Bit 10-Core
Speed
300MHz