TC387QP160F300SAEKXUMA2
DigiKey Part Number
448-TC387QP160F300SAEKXUMA2TR-ND - Tape & Reel (TR)
448-TC387QP160F300SAEKXUMA2CT-ND - Cut Tape (CT)
448-TC387QP160F300SAEKXUMA2DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TC387QP160F300SAEKXUMA2
Description
IC MCU 32BIT 10MB FLASH 292LFBGA
Detailed Description
TriCore™ AURIX™ Microcontroller IC 32-Bit 6-Core 300MHz 10MB (10M x 8) FLASH PG-LFBGA-292-11
EDA/CAD Models
TC387QP160F300SAEKXUMA2 Models
Mfr
EEPROM Size
512K x 8
Series
RAM Size
1.34M x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
2.97V ~ 5.5V
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
Core Size
32-Bit 6-Core
Speed
300MHz