IAUCN04S7N020ATMA1 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | IAUCN04S7N020ATMA1 |
Description | MOSFET_(20V 40V) |
Manufacturer Standard Lead Time | 35 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | N-Channel 40 V Surface Mount PG-TDSON-8-33 |
Datasheet | Datasheet |
Category | Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V |
Mfr | Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 24 nC @ 10 V |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 175°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Grade Automotive |
Part Status Active | Qualification AEC-Q101 |
FET Type | Mounting Type Surface Mount |
Technology | Supplier Device Package PG-TDSON-8-33 |
Drain to Source Voltage (Vdss) 40 V | Package / Case |