BSC150N03LDGATMA1
DigiKey Part Number
BSC150N03LDGATMA1TR-ND - Tape & Reel (TR)
BSC150N03LDGATMA1CT-ND - Cut Tape (CT)
BSC150N03LDGATMA1DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BSC150N03LDGATMA1
Description
MOSFET 2N-CH 30V 8A 8TDSON
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Mosfet Array 30V 8A 26W Surface Mount PG-TDSON-8-4
EDA/CAD Models
BSC150N03LDGATMA1 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Rds On (Max) @ Id, Vgs
15mOhm @ 20A, 10V
Manufacturer
Infineon Technologies
Vgs(th) (Max) @ Id
2.2V @ 250µA
Series
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
13.2nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
1100pF @ 15V
Part Status
Active
Power - Max
26W
Technology
MOSFET (Metal Oxide)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Configuration
2 N-Channel (Dual)
Mounting Type
Surface Mount
FET Feature
Logic Level Gate
Package / Case
8-PowerVDFN
Drain to Source Voltage (Vdss)
30V
Supplier Device Package
PG-TDSON-8-4
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
8A