BFR380FH6327XTSA1
DigiKey Part Number
448-BFR380FH6327XTSA1TR-ND - Tape & Reel (TR)
448-BFR380FH6327XTSA1CT-ND - Cut Tape (CT)
448-BFR380FH6327XTSA1DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BFR380FH6327XTSA1
Description
RF TRANS NPN 9V 14GHZ PG-TSFP-3
Customer Reference
Detailed Description
RF Transistor NPN 9V 80mA 14GHz 380mW Surface Mount PG-TSFP-3
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
BFR380FH6327XTSA1 Models
Category
Power - Max
380mW
Manufacturer
Infineon Technologies
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce
90 @ 40mA, 3V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Collector (Ic) (Max)
80mA
Part Status
Not For New Designs
Operating Temperature
150°C (TJ)
Transistor Type
NPN
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
9V
Package / Case
SOT-723
Frequency - Transition
14GHz
Supplier Device Package
PG-TSFP-3
Noise Figure (dB Typ @ f)
1.1dB ~ 1.6dB @ 1.8GHz ~ 3GHz