BAR5002VH6327XTSA1
DigiKey Part Number
BAR5002VH6327XTSA1TR-ND - Tape & Reel (TR)
BAR5002VH6327XTSA1CT-ND - Cut Tape (CT)
BAR5002VH6327XTSA1DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BAR5002VH6327XTSA1
Description
RF DIODE PIN 50V 250MW PG-SC79-2
Customer Reference
Detailed Description
RF Diode PIN - Single 50V 100 mA 250 mW PG-SC79-2
Category
Capacitance @ Vr, F
0.4pF @ 5V, 1MHz
Manufacturer
Infineon Technologies
Resistance @ If, F
4.5Ohm @ 10mA, 100MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Power Dissipation (Max)
250 mW
Part Status
Last Time Buy
Operating Temperature
150°C (TJ)
Diode Type
PIN - Single
Package / Case
SC-79, SOD-523
Voltage - Peak Reverse (Max)
50V