77DS-12-24
DigiKey Part Number
2882-77DS-12-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
77DS-12-24
Description
AC/AC WALL MNT ADPT 24VAC 500MA
Manufacturer Standard Lead Time
2 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
24VAC 500mA AC/AC External Wall Mount Adapter Fixed Blade Input
Category
Voltage - Input
240VAC
Manufacturer
Ideal Power Ltd.
Voltage - Output
24VAC
Series
Current - Output (Max)
500mA
Packaging
Box
Power (Watts)
12 W
Part Status
Active
Applications
ITE (Commercial)
Region Utilized
Australia
Operating Temperature
0°C ~ 40°C
Form
Wall Mount
Size / Dimension
3.23" L x 2.24" W x 1.93" H (82.0mm x 57.0mm x 49.0mm)