MC70-1F-UNNSL
DigiKey Part Number
4718-MC70-1F-UNNSL-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MC70-1F-UNNSL
Description
70W UNIV MICRO SLIM ELEC BLST. W
Customer Reference
Detailed Description
CCFL and UV Lamps Inverter 120 ~ 277V Input 305V Output 4.70" L x 1.70" W x 1.21" H (119.4mm x 43.2mm x 30.7mm) Chassis Mount
Category
Voltage - Input
120 ~ 277V
Manufacturer
Hatch Lighting
Output
305V
Series
Type
CCFL and UV Lamps
Packaging
Box
Size / Dimension
4.70" L x 1.70" W x 1.21" H (119.4mm x 43.2mm x 30.7mm)