MC20-1F-UNNU
DigiKey Part Number
4718-MC20-1F-UNNU-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MC20-1F-UNNU
Description
ELEC BLST 20 W CMH MINI UNIV
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Electroluminescent (EL) Backlighting Inverter 108 ~ 120V Input Output 3.27" L x 2.95" W x 1.22" H (83mm x 75mm x 31mm) Chassis Mount
Category
Voltage - Input
108 ~ 120V
Manufacturer
Hatch Lighting
Type
Electroluminescent (EL) Backlighting
Series
Size / Dimension
3.27" L x 2.95" W x 1.22" H (83mm x 75mm x 31mm)