S03-10100300R
DigiKey Part Number
952-S03-10100300RTR-ND - Tape & Reel (TR)
952-S03-10100300RCT-ND - Cut Tape (CT)
952-S03-10100300RDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S03-10100300R
Description
RF SHIELD 0.394" X 0.394" SMD
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Shield CAN 0.394" (10.00mm) X 0.394" (10.00mm) Non-Vented Surface Mount
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
S03-10100300R Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Height - Overall
0.118" (3.00mm)
Manufacturer
Harwin Inc.
Length - Overall
0.394" (10.00mm)
Series
Width - Overall
0.394" (10.00mm)