G125-2042696L0
G125-2042696L0
Harwin’s Company Overview
G125-2042696L0
DigiKey Part Number
952-2501-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
G125-2042696L0
Description
CONN RCPT HSG 26POS 1.25MM
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
26 Rectangular Connectors - Housings Receptacle 0.049" (1.25mm)
EDA/CAD Models
G125-2042696L0 Models
Category
Row Spacing
0.049" (1.25mm)
Mfr
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Fastening Type
Latch Holder
Features
Potting Wall
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Number of Positions
Note
Contacts Sold Separately
Pitch
0.049" (1.25mm)