1551USB3CLR
1551USB3CLR
1551USB3CLR
DigiKey Part Number
HM1465-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1551USB3CLR
Description
BOX ABS TRN CLR 2.56"L X 1.18"W
Detailed Description
Box ABS Translucent - Clear Hand Held, Split Sides 2.559" L x 1.181" W (65.00mm x 30.00mm) X 0.610" (15.50mm)
EDA/CAD Models
1551USB3CLR Models
Color
Translucent - Clear
Thickness
0.067" (1.70mm)
Size / Dimension
2.559" L x 1.181" W (65.00mm x 30.00mm)
Height
0.610" (15.50mm)
Area (L x W)
3.02in² (19.5cm²)