1455N1202
1455N1202
1455N1202
DigiKey Part Number
HM975-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1455N1202
Description
BOX ALUM NATURAL 4.72"L X 4.06"W
Detailed Description
Box Aluminum Natural End Panel(s) 4.724" L x 4.055" W (120.00mm x 103.00mm) X 2.087" (53.00mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
1455N1202 Models
Category
Area (L x W)
19.2in² (124cm²)
Mfr
Design
End Panel(s)
Series
Material
Packaging
Bulk
Color
Natural
Part Status
Active
Thickness
0.060" (1.52mm)
Container Type
Box
Features
Card Guides
Size / Dimension
4.724" L x 4.055" W (120.00mm x 103.00mm)
Shipping Info
Shipped from DigiKey
Height
2.087" (53.00mm)