WR9QE2080CR9-N-MED(R
DigiKey Part Number
1939-WR9QE2080CR9-N-MED(R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WR9QE2080CR9-N-MED(R
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 25W
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
12V 25 W AC/DC External Wall Mount (Class II) Adapter Multi-Blade (Sold Separately) Input
Category
Current - Output (Max)
2.08A
Manufacturer
GlobTek, Inc.
Power (Watts)
25 W
Series
Polarization
Positive Center
Packaging
Bulk
Applications
ITE (Commercial), Medical
Part Status
Active
Operating Temperature
0°C ~ 40°C
Region Utilized
International
Output Connector
Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Form
Wall Mount (Class II)
Cord Length
72" (1.83m)
Input Type
Multi-Blade (Sold Separately)
Input Connector
Multi-Blade (Sold Separately)
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Approval Agency
Voltage - Output
12V