CAB556RF-0200-A-1
DigiKey Part Number
2073-CAB556RF-0200-A-1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CAB556RF-0200-A-1
Description
COAX CBL MHF4L TO SMA 7.8"
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial I-PEX MHF4L to SMA 1.13mm OD Coaxial Cable 7.874" (200.00mm)
EDA/CAD Models
CAB556RF-0200-A-1 Models
Category
2nd Connector
I-PEX MHF4L Plug, Right Angle
Manufacturer
GCT
2nd Contact Gender
Female
Packaging
Bag
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Part Status
Active
Length
7.874" (200.00mm)
Style
I-PEX MHF4L to SMA
Cable Type
1.13mm OD Coaxial Cable
1st Connector
SMA Jack
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Frequency - Max
6 GHz
1st Connector Mounting Type
Panel Mount
Color
Black
1st Connector Mounting Feature
Bulkhead - Front Side Nut
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C