CAB425RF-0200-A-1
DigiKey Part Number
2073-CAB425RF-0200-A-1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CAB425RF-0200-A-1
Description
COAX CBL SMA TO MHF4L LK 7.8"
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to I-PEX MHF4L LK 1.37mm OD Coaxial Cable 7.874" (200.00mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CAB425RF-0200-A-1 Models
Category
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Manufacturer
GCT
Length
7.874" (200.00mm)
Series
Cable Type
1.37mm OD Coaxial Cable
Packaging
Bag
Cable Impedance
50 Ohms
Part Status
Active
Overall Impedance
50 Ohms
Style
SMA to I-PEX MHF4L LK
Frequency - Max
6 GHz
1st Connector
SMA Jack, Right Angle
Color
Black
1st Contact Gender
Female
Features
IP Rated Unmated
1st Connector Mounting Type
Panel Mount
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C