FMC1219315-24 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
Cable Assembly Coaxial SMA to MMCX RG-316 24.00" (609.60mm)
FMC1219315-24
DigiKey Part Number
5328-FMC1219315-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMC1219315-24
Description
COAX CBL SMA TO MMCX 24"
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
2nd Contact Gender
Male
Manufacturer
Fairview Microwave
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Packaging
Bag
Length
24.00" (609.60mm)
Part Status
Active
Cable Type
RG-316
Style
SMA to MMCX
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Jack
Connector Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Panel Mount
Frequency - Max
3 GHz
1st Connector Mounting Feature
Bulkhead - Front Side Nut
Color
Tan
2nd Connector
MMCX Plug
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C