RKW-12-18-W
DigiKey Part Number
RKW-12-18-W-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RKW-12-18-W
Description
RECLSBLE FSTNR RECT 0.750" X 18"
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Reclosable Fastener Hook and Loop - Tie Rectangular 0.750" (19.05mm) X 18.000" (457.20mm) Dia
Category
Shape
Rectangular
Manufacturer
Essentra Components
Length
18.000" (457.20mm)
Series
Width
0.750" (19.05mm)