RKW-12-15-RD
DigiKey Part Number
RKW-12-15-RD-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RKW-12-15-RD
Description
RECLSBLE FSTNR RECT 0.750" X 15"
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Reclosable Fastener Hook and Loop - Tie Rectangular 0.750" (19.05mm) X 15.000" (381.00mm) Dia
Category
Shape
Rectangular
Manufacturer
Essentra Components
Length
15.000" (381.00mm)
Series
Width
0.750" (19.05mm)