CSR4-224-01
DigiKey Part Number
RPC3684-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CSR4-224-01
Description
SPACER TUBULAR GEN PURP 0.224"
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Component Spacer General Purpose Tubular 0.224" (5.70mm) Natural
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CSR4-224-01 Models
Category
Usage
General Purpose
Manufacturer
Essentra Components
Material
Nylon
Series
Color
Natural
Packaging
Bulk
Length
0.224" (5.70mm)
Part Status
Active
Height
0.224" (5.70mm)
Type
Spacer
Diameter - Outside
0.295" (7.49mm)