SG-8200CG-TJJPD
DigiKey Part Number
114-SG-8200CG-TJJPD-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SG-8200CG-TJJPD
Description
OSC PROG CMOS 50PPM OE SLOW
Customer Reference
Detailed Description
XO (Standard) CMOS 50 MHz ~ 75 MHz Programmable Oscillator 1.62V ~ 3.63V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Category
Output
CMOS
Manufacturer
EPSON
Voltage - Supply
1.62V ~ 3.63V
Series
Frequency Stability
±50ppm
Packaging
Tube
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Crystal
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
XO (Standard)
Supplier Device Package
4-SMD (2.5x2)
Programmable Type
Programmed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Available Frequency Range
50 MHz ~ 75 MHz
Height - Seated (Max)
0.033" (0.84mm)