FC-12M 32.7680KA-AG is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
EPSON
In Stock: 2
Datasheet
Parametric Equivalent
EPSON
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
In Stock: 0
Fox Electronics
TST
32.768 kHz ±20ppm Crystal 7pF 90 kOhms 2-SMD, No Lead
FC-12M 32.7680KA-AG
DigiKey Part Number
FC-12M32.7680KA-AG-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FC-12M 32.7680KA-AG
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 7PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
FC-12M 32.7680KA-AG Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
90 kOhms
Mfr
Operating Mode
Fundamental
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Strip
Type
kHz Crystal (Tuning Fork)
Supplier Device Package
2-SMD (2.05x1.2)
Frequency
32.768 kHz
Size / Dimension
0.081" L x 0.047" W (2.05mm x 1.20mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)
Load Capacitance
7pF