FMX11-CA11HS20
DigiKey Part Number
4614-FMX11-CA11HS20-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMX11-CA11HS20
Description
SENSOR LEVEL LIQ ANALOG 4MA/20MA
Manufacturer Standard Lead Time
2 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Liquid Level Sensor Analog 4mA ~ 20mA Output
Category
Output Type
Analog
Manufacturer
Endress+Hauser
Output Configuration
4mA ~ 20mA
Series
Current
22 mA
Packaging
Box
Operating Temperature
-10°C ~ 70°C
Part Status
Active
Voltage Rating
8V ~ 28V