ECS-192-7-36TC-CZY-TR
DigiKey Part Number
50-ECS-192-7-36TC-CZY-TR-ND - Tape & Reel (TR)
50-ECS-192-7-36TC-CZY-CT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-192-7-36TC-CZY-TR
Description
CRYSTAL 19.200MHZ 7PF WTHERM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
19.2 MHz ±10ppm Crystal 7pF 80 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
7pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 Ohms
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-30°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal (w/Thermistor)
Package / Case
Frequency
19.2 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2.55x2.05)
Frequency Stability
±12ppm
Size / Dimension
0.100" L x 0.081" W (2.55mm x 2.05mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)