ECS-147.4-20-5PVX
DigiKey Part Number
XC1600TR-ND - Tape & Reel (TR)
XC1600CT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-147.4-20-5PVX
Description
CRYSTAL 14.7456MHZ 20PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
14.7456 MHz ±30ppm Crystal 20pF 50 Ohms HC-49/US
EDA/CAD Models
ECS-147.4-20-5PVX Models
Category
Load Capacitance
20pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 Ohms
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-10°C ~ 70°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Frequency
14.7456 MHz
Size / Dimension
0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm)
Frequency Stability
±50ppm
Height - Seated (Max)
0.102" (2.60mm)
Frequency Tolerance
±30ppm