SRWF2U36 open
SRWF2U36
DigiKey Part Number
TL2246-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SRWF2U36
Description
RACK STEEL 4.5X25.5X43 BLACK
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Metal, Steel Cabinet Rack Enclosed, Bottom, Front, Sides, Top 4.500" L x 25.598" W x 43.000" H (114.30mm x 650.20mm x 1092.20mm) Black
Category
Dimensions - Overall
4.500" L x 25.598" W x 43.000" H (114.30mm x 650.20mm x 1092.20mm)
Manufacturer
Eaton Tripp Lite
Door
Steel
Series
Features
Cable Entry Systems, Locking, Wall Mount
Packaging
Bulk
Mounting Rails
One Pair
Part Status
Active
Ventilation
Back, Bottom, Front
Type
Cabinet Rack
Material
Metal, Steel
Style
Enclosed, Bottom, Front, Sides, Top
Color
Black
Number of Units
2U
Shipping Info
Shipped from DigiKey
Dimensions - Panel
3.500" L x 36.000" H (88.90mm x 914.40mm)