PDUNVR30HVLX
DigiKey Part Number
95-PDUNVR30HVLX-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PDUNVR30HVLX
Description
5.8KW SINGLE-PHASE MONITORED PER
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
PDU, Surge Protector Rack, Vertical
Category
Connector - AC Input
NEMA L6-30P
AC Outlets
24
Connector - AC Output
IEC 320-C13 (20), C19 (4)
Voltage - Input
208V, 230V
Type
PDU, Surge Protector
Media Lines Protected
RJ45
Mounting Type
Rack, Vertical
Cord Length
10' (3.05m)
Current - Max
30A