WCLA2520V1-330-R | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | WCLA2520V1-330-R |
Description | FIXED IND 33UH 236MA 2.47 OHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 33 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 33 µH Unshielded Wirewound Inductor 236 mA 2.47Ohm Max 1008 (2520 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
Category | DC Resistance (DCR) 2.47Ohm Max |
Mfr | Q @ Freq 12 @ 2.52MHz |
Series | Frequency - Self Resonant 15MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Ratings AEC-Q200 |
Part Status Active | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Type Wirewound | Inductance Frequency - Test 2.52 MHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case 1008 (2520 Metric) |
Tolerance ±10% | Supplier Device Package 1008 |
Current Rating (Amps) | Size / Dimension 0.115" L x 0.098" W (2.92mm x 2.50mm) |
Shielding Unshielded | Height - Seated (Max) 0.083" (2.10mm) |