WCLA2520V1-330-R
DigiKey Part Number
283-WCLA2520V1-330-RTR-ND - Tape & Reel (TR)
283-WCLA2520V1-330-RCT-ND - Cut Tape (CT)
283-WCLA2520V1-330-RDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WCLA2520V1-330-R
Description
FIXED IND 33UH 236MA 2.47 OHM
Manufacturer Standard Lead Time
33 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
33 µH Unshielded Wirewound Inductor 236 mA 2.47Ohm Max 1008 (2520 Metric)
Category
DC Resistance (DCR)
2.47Ohm Max
Mfr
Q @ Freq
12 @ 2.52MHz
Series
Frequency - Self Resonant
15MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Type
Wirewound
Inductance Frequency - Test
2.52 MHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
1008 (2520 Metric)
Tolerance
±10%
Supplier Device Package
1008
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.115" L x 0.098" W (2.92mm x 2.50mm)
Shielding
Unshielded
Height - Seated (Max)
0.083" (2.10mm)