STS232150U451
DigiKey Part Number
283-STS232150U451TR-ND - Tape & Reel (TR)
283-STS232150U451CT-ND - Cut Tape (CT)
283-STS232150U451DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
STS232150U451
Description
TVS DIODE 15VWM 35VC SOT23
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
35V Clamp 10A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount SOT-23
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
10A (8/20µs)
Mfr
Power - Peak Pulse
350W
Series
Power Line Protection
No
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
General Purpose
Part Status
Active
Capacitance @ Frequency
45pF @ 1MHz
Type
Zener
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C (TJ)
Unidirectional Channels
2
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
15V (Max)
Package / Case
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Voltage - Breakdown (Min)
16.7V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
35V