SMDJ15CA
DigiKey Part Number
283-SMDJ15CATR-ND - Tape & Reel (TR)
283-SMDJ15CACT-ND - Cut Tape (CT)
283-SMDJ15CADKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMDJ15CA
Description
TVS DIODE 15VWM 24.4VC SMC
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
24.4V Clamp 123A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMC
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
24.4V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
123A
Series
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
15V
Voltage - Breakdown (Min)
16.7V