PCA2V3223-100-R
DigiKey Part Number
283-PCA2V3223-100-RTR-ND - Tape & Reel (TR)
283-PCA2V3223-100-RCT-ND - Cut Tape (CT)
283-PCA2V3223-100-RDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PCA2V3223-100-R
Description
FIXED IND 10UH 1.3A 150 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µH Unshielded Wirewound Inductor 1.3 A 150mOhm Max 1210 (3225 Metric)
Category
Shielding
Unshielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
150mOhm Max
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
1210
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.098" (2.50mm)
Current - Saturation (Isat)
450mA