MOVS2825V320
DigiKey Part Number
283-MOVS2825V320TR-ND - Tape & Reel (TR)
283-MOVS2825V320CT-ND - Cut Tape (CT)
283-MOVS2825V320DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MOVS2825V320
Description
VARISTOR 510V 400A 2SMD NO LEAD
Customer Reference
Detailed Description
510 V 400 A Varistor 1 Circuit Surface Mount, MLCV 2-SMD, No Lead
Category
Varistor Voltage (Typ)
510 V
Varistor Voltage (Max)
561 V
Series
Current - Surge
400 A
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Maximum AC Volts
320 V
Maximum DC Volts
420 V
Varistor Voltage (Min)
459 V