MLVB04V18C0R5
DigiKey Part Number
283-MLVB04V18C0R5TR-ND - Tape & Reel (TR)
283-MLVB04V18C0R5CT-ND - Cut Tape (CT)
283-MLVB04V18C0R5DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLVB04V18C0R5
Description
VARISTOR 105V 0402
Detailed Description
105 V Varistor 1 Circuit Surface Mount, MLCV 0402 (1005 Metric)
Category
Varistor Voltage (Max)
120 V
Capacitance @ Frequency
0.5 pF @ 1 MHz
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Maximum DC Volts
18 V
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Varistor Voltage (Min)
90 V
Base Product Number
Varistor Voltage (Typ)
105 V