AMLV18V30C1700
DigiKey Part Number
283-AMLV18V30C1700TR-ND - Tape & Reel (TR)
283-AMLV18V30C1700CT-ND - Cut Tape (CT)
283-AMLV18V30C1700DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AMLV18V30C1700
Description
VARISTOR 39V 600A 1812
Detailed Description
39 V 600 A Varistor 1 Circuit Surface Mount, MLCV 1812 (4532 Metric)
Category
Varistor Voltage (Max)
43 V
Current - Surge
600 A
Series
Energy
3.8J
Capacitance @ Frequency
1700 pF @ 1 kHz
Maximum AC Volts
23 V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C (TA)
Maximum DC Volts
30 V
Varistor Voltage (Min)
35 V
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Varistor Voltage (Typ)
39 V