AMLV18V26C3200
DigiKey Part Number
283-AMLV18V26C3200TR-ND - Tape & Reel (TR)
283-AMLV18V26C3200CT-ND - Cut Tape (CT)
283-AMLV18V26C3200DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AMLV18V26C3200
Description
VARISTOR 33V 800A 1812
Detailed Description
33 V 800 A Varistor 1 Circuit Surface Mount, MLCV 1812 (4532 Metric)
Category
Varistor Voltage (Max)
36.3 V
Current - Surge
800 A
Series
Energy
3J
Capacitance @ Frequency
3200 pF @ 1 kHz
Maximum AC Volts
20 V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C (TA)
Maximum DC Volts
26 V
Varistor Voltage (Min)
29.7 V
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Varistor Voltage (Typ)
33 V