15BJ30CA
DigiKey Part Number
283-15BJ30CATR-ND - Tape & Reel (TR)
283-15BJ30CACT-ND - Cut Tape (CT)
283-15BJ30CADKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
15BJ30CA
Description
TVS DIODE 30VWM 48.4VC SMBF
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
48.4V Clamp 31A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMBF
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
48.4V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
31A
Series
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Power Line Protection
No
Part Status
Active
Applications
Telecom
Type
Zener
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels
1
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
30V
Package / Case
DO-221AA, SMB Flat Leads
Voltage - Breakdown (Min)
33.3V