15BJ120AH
DigiKey Part Number
283-15BJ120AHTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
15BJ120AH
Description
TVS DIODE 120VWM 193VC SMBF
Detailed Description
193V Clamp 7.8A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMBF
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
7.8A
Mfr
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Automotive
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
120V
Voltage - Breakdown (Min)
133V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
193V