FAZ-C15/1-NA-SP
DigiKey Part Number
5730-FAZ-C15/1-NA-SP-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FAZ-C15/1-NA-SP
Description
FAZ-NA 1P 15A C CURVE
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Circuit Breaker Thermal Magnetic 15A 480 V AC 48 V DC Lever DIN Rail
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
FAZ-C15/1-NA-SP Models
Category
Current Rating (Amps)
15A
Manufacturer
Eaton Electrical
Voltage Rating - AC
480 V
Series
Voltage Rating - DC
48 V