FL1000002 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | FL1000002 |
Description | CRYSTAL 10.0000MHZ 12PF SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10 MHz ±25ppm Crystal 12pF 200 Ohms 4-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | FL1000002 Models |
Category | Load Capacitance 12pF |
Mfr | ESR (Equivalent Series Resistance) 200 Ohms |
Series | Operating Mode Fundamental |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Type MHz Crystal | Package / Case |
Frequency 10 MHz | Supplier Device Package 4-SMD (3.2x2.5) |
Frequency Stability ±25ppm | Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
Frequency Tolerance ±25ppm | Height - Seated (Max) 0.031" (0.78mm) |